Skip to navigation

IP-allowlisting

Statische egress-IP-adressen voor ElevenLabs-services.

Overzicht

Als je infrastructuur op IP gebaseerde toegangscontroles vereist, kun je de statische uitgaande IP-adressen van ElevenLabs toevoegen aan de allowlist van je firewall. Alle uitgaande requests van ElevenLabs-services, waaronder webhooks, WebSocket-verbindingen en MCP-serverrequests, zijn afkomstig van deze adressen.

Statische uitgaande IP-adressen

De volgende IP-adressen worden gebruikt voor alle ElevenLabs-services:

RegioIP-adres
VS (standaard)34.67.146.145
VS (standaard)34.59.11.47
EU35.204.38.71
EU34.147.113.54
Azië35.185.187.110
Azië35.247.157.189

IP-adressen voor dataresidentie

Als je een dataresidencyregio gebruikt, maken uitgaande requests gebruik van de volgende IP-adressen:

RegioIP-adres
EU-residency34.77.234.246
EU-residency34.140.184.144
India-residency34.93.26.174
India-residency34.93.252.69
Singapore-residency34.87.23.17
Singapore-residency34.126.179.103

Deze statische IP-adressen worden gebruikt voor alle ElevenLabs-services en blijven gelijk. Als ElevenLabs nieuwe IP-adressen toevoegt, communiceren we wijzigingen vooraf via de changelog.

Wanneer je IP-allowlisting gebruikt

IP-allowlisting is handig wanneer:

  • Je webhook-endpoints achter een firewall staan die inkomend verkeer beperkt
  • Je Speech Engine-server alleen verbindingen van bekende bronnen accepteert
  • Je integratie met een MCP-server op IP gebaseerde toegangscontroles vereist
  • Je SIP-trunkprovider IP-allowlisting vereist voor authenticatie

Services die deze IP-adressen gebruiken

De statische uitgaande IP-adressen gelden voor alle uitgaande requests van ElevenLabs, waaronder:

  • Webhooks na gesprekken: Meldingen die worden verstuurd nadat ElevenAgents-gesprekken zijn voltooid. Zie webhooks na gesprekken.
  • Speech Engine: WebSocket-verbindingen van ElevenLabs naar je server. Zie Speech Engine.
  • MCP-serverrequests: Requests naar je Model Context Protocol-servers. Zie MCP-beveiliging.
  • Webhooktools: Uitgaande calls van webhooktools voor agents.

Beveiligingsaanbevelingen

Combineer IP-allowlisting met andere authenticatiemechanismen voor gelaagde beveiliging.

Gebruik voor webhook-endpoints IP-allowlisting samen met HMAC-handtekeningvalidatie om te verifiëren dat requests afkomstig zijn van ElevenLabs.

Voor Speech Engine-servers kan IP-allowlisting JWT-verificatie vervangen of aanvullen. Als je server achter infrastructuur staat die verkeer beperkt tot de uitgaande IP-adressen van ElevenLabs, kun je JWT-verificatie uitschakelen door disableAuth: true (TypeScript) of disable_auth=True (Python) in te stellen. Zie de JavaScript SDK-referentie of Python SDK-referentie voor details.

Schakel authenticatie alleen uit als je IP-allowlisting of gelijkwaardige beperkingen op netwerkniveau hebt ingesteld. Zonder een van beide kan iedereen op internet een sessie openen en je resources verbruiken.

IP-beperkingen voor API-sleutels

Je kunt je ElevenLabs API-sleutels ook beperken zodat ze alleen werken vanaf specifieke IP-adressen. Dit is een afzonderlijke functie van allowlisting voor uitgaande IP-adressen en bepaalt welke IP-adressen requests naar de ElevenLabs API kunnen maken.

Zie IP-allowlisting voor API-sleutels voor details.